Dziękujemy Polsko! Dziękujemy Kuba!

Polska - Portugalia Euro 2016

Koniec Euro 2016 dla Polskiej Reprezentacji, ale kończymy te mistrzostwa z podniesioną głową i wielką dumą za naszą drużynę. Nie wiele jednak brakowało abyśmy zagrali w półfinale. Odpadliśmy dopiero po rzutach karnych, które zawsze są loterią.

Początek meczu zaczęliśmy znakomicie, bo już w 2 minucie Robert Lewandowski pokonał bramkarza Portugalii, a jego gol zapisała się w historii jako najszybsza bramka mistrzostw Europy. Niestety ale w 33 minucie Renato Sanches doprowadził do wyrównania. W efekcie regulaminowy czas gry i dogrywka przyniosły nam właśnie karne. W czwartek kolejce karnych pomylił się niestety Kuba Błaszczykowski, który grał fenomenalnie na tych mistrzostwach, strzelając w 5 meczach 2 gole. Każdemu zdarza się pomyłka w karnych, tak jak wiadomo jest to loteria (przekonał się o tym również wielki Messi, który w Copa America nie trafił do bramki i Chile zostało mistrzem).

Dziękujemy Ci Drużyno (po raz pierwszy odkąd pamiętam byliśmy drużyną, graliśmy razem z pełnym poświęceniem) za  te 5 cudownych meczy, których nie przegraliśmy (bilans 3 remisy i 2 zwycięstwa- super wynik jak na mistrzostwa Euro 2016). A dzięki Kubie trafiliśmy tak daleko, bo aż do ćwierćfinałów Euro 2016. Teraz czekamy na Mistrzostwa Świata Rosja 2018.

Teraz pozostaje nam trzymanie kciuków za Islandię 😀 Islandzki doping, kto jeszcze nie widział:

 

 

Dodaj komentarz