Niezbędne wtyczki do WordPress

Wtyczki Wordpress

Jako że mój blog powstał niedawno to drugi wpis jaki pozwoliłem sobie tutaj umieścić to Niezbędne wtyczki do Bloga. Po instalacji samego wordpress, który moim zdaniem jest idealny do blogowania, przyszedł czas na wtyczki lub inaczej nazywając pluginy. Jako że wordpress jest świetnym systemem CMS to jednak brakuje mi paru przydatnych lub mniej przydatnych funkcji, które pomogą bardziej opanować całe to zaplecze i pisanie postów. To co przedstawie wam poniżej to moja lista wtyczek, którą mam obecnie zainstalowaną na blogu (potem na pewno nowe) i wszystkie pluginy, które tu znajdziecie są free.

  1. Akisment – standardowa wtyczka, która (chyba) jest zainstalowana automatycznie przy instalacji wordpressa, ale to nie znaczy że zła. Zapewne każdy lubi komentarze do swoich wpisów, ale nie każdy już lubi spam, spam, spam. Wtyczka pomaga nam rozpoznać czy komentarz jest tekstem prawdziwym czy spamem – zobaczymy jak to działa.
  2. All In One SEO Pack – pozwoliłem sobie zainstalować to narzędzie, które jako darmowe robi dobrą robotę. Pozwala skutecznie pozycjonować bloga (ale o tym może kiedyś napiszę)
  3. Contact Form 7 – szybko i przyjemnie, możemy za pomocą tej wtyczki wrzucić formularz kontaktowy na naszą stronę. Plus że posiada język polski.
  4. WP-DB-Backup – każdy użytkownik swojego bloga obowiązkowo powinien posiadać wtyczkę, która robi kopie zapasową całej strony.
  5. TinyMCE Advanced – pewnie nie tylko mi, ale także wielu z was brakuje bardziej rozbudowanego panelu do edycji wpisów. Z pomocą przychodzi TinyMCE
  6. Jetpack – tutaj można mówić że to raczej zestaw wtyczek (podajże około 30), w których jest m.in. zestaw statystyk bloga, subskrypcje, dzielenie się (czyli share pod każdym postem) i wiele innych. Tutaj postaram się stworzyć specjalny wpis dotyczący tej wtyczki

To chyba na tyle, jeśli chodzi o podstawowe moje wtyczki, które obecnie mam zainstalowane na blogu. Lista będzie się rozwijać, ale bez przesady, niektórzy mówią im więcej wtyczek tym bardziej zamulamy naszą stronę. Więc nie instalujcie co popadnie, tylko to co jest potrzebne.

ps. w jeden dzień dwa wpisy, chyba że szybko mi to idzie. Nie chciałbym zbyt przesadzać z ilością, chciałbym aby moje wpisy pojawiały się w mniejszych ilościach ale systematycznie, na początku minimum 1-2 wpisy na tydzień. Zresztą za chwilę mamy Euro 2016 kto by siedział przy blogu jak będą tak interesujące rozgrywki 😀

Dodaj komentarz