Pazdan zatrzymał Niemców. Mamy Remis

Michał Pazdan mecz Polska NIemcy

Dopiero dzisiaj rano ostygły emocje po wczorajszym meczu Polski z Niemcami. Mamy remis, mamy sukces, mamy 4 punkty w grupie. Piękna gra z Mistrzami Świata, piękna postawa, dawno nie pamiętam kiedy Polska grała na tak światowym poziomie. Polska reprezentacja w końcu  zaczyna się odradzać po tylu latach niepowodzeń i złych selekcjonerów! Pewnie jest masa maruderów, która ma niedosyt odnośnie nie wykorzystania przez Milika 2 sytuacji w których mógł zamienić to piękne gole. Ale co z tego – gramy dalej i jak nigdy mamy szanse na awans do kolejnej rundy. Jestem tutaj święcie przekonany że damy radę, obstawiam na remis z Ukrainą. Najważniejsze teraz aby podczas meczu właśnie z Ukrainą dać odpocząć kluczowym zawodnikom, aby nabrali siłę. Nawałka proszę daj odpocząć Błaszczykowskiemu, Glikowi, Milikowi czy Grosickiemu niech zagra Stępiński, Kapustka, Peszko i Zieliński. Podsumowując tutaj jeszcze mecz z Niemcami, chciałbym napisać o bohaterze meczu czyli Pazdanie, bez którego byśmy dostali nieźle w tyłek. W poprzednim wpisie napisałem o nim że jest słabym ogniwem, reprezentacji – tak było – to co pokazał z Irlandią Północną było bardzo słabe, ale to co robił na meczu z Niemcami – mistrzostwo, niesamowita wola walki na boisku, wyciąganie każdej piłki Niemcom. Oby tak dalej, z meczu na mecz jesteśmy coraz silniejszy, jest szansa na wyjście z grupy oraz na dalszą grę. Mamy teraz aż 3 scenariusze przy których wychodzimy z grupy.

Scenariusz I

Remis Polska – Ukraina. W tej sytuacji mamy pewny awans, bez względu na to jaki będzie wynik meczu Niemcy – Irlandia Północna., wychodzimy z grupy z drugiego miejsca. I tak właśnie obstawiam to spotkanie, że będziemy grali spokojnie na remis, Ukraina odpadła już z Euro 2016, więc nie mają nic do stracenia.

Scenariusz II

Polska przegrywa z Ukrainą. W tej sytuacji mamy nadal cztery punkty i dalej mamy awans, chyba że Irlandia Północna wygra z Niemcami, wtedy będziemy na trzeciej pozycji w grupie. I aby wyjść z grupy będzie się liczył bilans bramkowy, ponieważ podczas Euro 2016 tylko cztery drużyny (6 grup) wychodzą z trzecich miejsc i zapewniają sobie dalszą grę w 1/8 finału. Jeśli mamy przegrać z Ukrainą to jak z najmniejszą różnicą goli.

Scenariusz III

Polska wygrywa z Ukrainą. Pewny Awans, bez względu na mecz Niemców.

Dodaj komentarz