Zakończenie wyzwania z Shaun T

Wyzwanie Shaun T

Podsumowanie wyzwania z Shaun T

Pod koniec września zakończyłem wyzwanie z Shaun T (pierwszy wpis: Wyzwanie Shaun T ) Starałem się ćwiczyć systematycznie i nie opuszczać treningów (opuściłem chyba tylko 1). Jakie są moje ogólne odczucia po tym miesięcznym treningu ? Jak najbardziej pozytywne. I polecam tu każdemu kto chce się pozbyć kilogramów i poprawić kondycję – trenujcie z Shaunem. Ćwiczenia nie były łatwe, ale z dnia na dzień było coraz lepiej. To co zauważyłem to poprawa mojej kondycji i lepsze samopoczucie. Jeśli chodzi o wymiary i oponę na brzuchu to ładnie spadło, chociaż wiem że teraz będzie coraz trudniej. Jak mówią pozbycie się opony na brzuchu nie jest łatwo.  Obwód brzucha przed wyzwaniem wynosił 103 cm, po 30 dniach treningu obecnie jest 97 cm, czyli udało mi się przekroczyć liczbę 100cm. Czy to dużo ? Dla mnie bardzo dużo od początku prowadzenia bloga udało mi się zgubić łącznie 16cm w pasie. Dla mnie to ogromny postęp.

Co dalej z odchudzaniem?

Od około 6 dni jestem na regeneracji po wyzwaniu, od poniedziałku zaczynam kolejne wyzwanie z Shaunem, ale tym razem krótsze bo tylko 14 dniowe. (po tym wyzwaniu postaram się wrzucić zdjęcia z początku bloga i obecne zdjęcie – zobaczycie m.in czy jest postęp) Ale co dalej ? Obecnie jestem w trakcie poszukiwania dietetyka, który mógłby sprawdzić moje postępy, ocenić obecny stan, przygotować nową dietę i dalej motywować do działania. Myślałem aby poszukać dietetyka online, ale w moim regionie jest około 10 i zdecydowałem że lepiej będzie porozmawiać twarzą w twarz i dokładnie się zmierzyć. Zastanawiam się także nad ćwiczeniami na siłowni, aby wykupić sobie karnet i może porozmawiać z trenerem personalnym. Potrzebuję porady odnośnie ćwiczeń na brzuch, ale także chciałbym się dowiedzieć czy ćwiczenia które wykonywałem wcześniej na ławeczce są prawidłowe. Także tutaj zastanawiałem się nad trenerem personalnym online, których ostatnio mamy pełno w Internetach. Ale nikt mi przecież tego wszystkiego nie pokaże online – niby jak na skype ?

A Wy? Ćwiczycie na siłowni czy w domu? Ktoś z Was korzystał z trenera personalnego lub miał czy miał do czynienia z dietą Online i trenerem Online ?

 

Dodaj komentarz